ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4787215
*
nr 478 7215
Spegel
förgylld ram, höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2007
kl 17:26:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 23:15:25
1
100 kr
3/8 13:13:48
2
400 kr
6/8 13:18:03
3
250 kr
6/8 13:18:51
3
350 kr
6/8 15:39:08
4
450 kr
6/8 16:47:04
5
850 kr
6/8 16:50:27
4
550 kr
6/8 16:51:08
4
650 kr
6/8 16:51:40
4
800 kr
6/8 16:52:12
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 478 7215
Spegel
förgylld ram, höjd: 102
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 23:15:25 | 1 | 100 kr |
3/8 13:13:48 | 2 | 400 kr |
6/8 13:18:03 | 3 | 250 kr |
6/8 13:18:51 | 3 | 350 kr |
6/8 15:39:08 | 4 | 450 kr |
6/8 16:47:04 | 5 | 850 kr |
6/8 16:50:27 | 4 | 550 kr |
6/8 16:51:08 | 4 | 650 kr |
6/8 16:51:40 | 4 | 800 kr |
6/8 16:52:12 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58